Forum | Recomandam.ro
Director web Adauga site Anunturi Calendar Mesaje recente Promovare online Filme si cinema Jocuri Social

[Firme nerecomandate] Cateva din cele mai proaste firme din Romania

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


"Cele mai proaste firme nerecomandate din Romania!"
*Evita aceste firme!

Mai jos am enumerat cateva din cele mai proaste firme nerecomandate din Romania
(din mai multe domenii de activitate) .. am cunostinte care au colaborat cu acesti indivizi si/sau au lucrat pentru firmele respective si au avut doar neplaceri. Mare grija si multa atentie cand auziti de ei!

EUROINVEST GRUP IMOB SRL
Firma de imobiliare EUROINVEST GRUP IMOB SRL din strada LALOSU nr. -1, bl. 3B, et. 3, ap. 13, sector 4, Bucuresti, 
condusa de un patron de etnie rroma. ASTIA sunt foarte mari tepari, atentie si mare grija la toate firmele din sectorul 4 din Bucuresti. Cel mai bine incercati sa evitati orice agentie imobiliara de pe raza sectorului 4 deoarece o sa aveti mari probleme.
Mai multe pareri, opinii, reclamatii si alte informatii despre aceasta firma gasiti pe motorul de cautare Google.
ex. Sesizare pentru primaria Bucuresti - Sect. 4 la adresa acestei firme

PRACTICOM
Firma de transport si logistica PRACTICOM !! Mare atentie, sa nu va angajati sa lucrati pentru aceasta firma niciodata ca sofer! De ce spun asta? Pai, deoarece o sa va impuna un program atat de tampit incat mai mult de o luna de zile nu o sa rezistati, ca sa lucrezi ca sclav la firma Practicom trebuie sa ai o experienta foarte mare in condus de rable, au niste camioane de tot rahatul si o sa fie nevoie sa aprovizionezi la toate supermarket-urile MEGA IMAGE pe care le primesti noaptea in jurul orei 23.00 -23.30 pe un pager nenorocit de doi lei (care-l primesti de la ei din firma) si in care te anunta ca in jurul orei 4.00 dimineata ai incarcare la depozit cu acel rahat de camion si mai ajungi seara la ora 20.00 acasa, unde cica esti platit la ora iar la final de luna NICI MACAR NU-TI IEI TOTI BANII !! Mare Grija cu PRACTICOM astia! Nu-i recomand nici daca ar fi ultima firma de transport din Romania.
ex. Vezi cum si ce profit au obtinut pe seama la majoritatea soferilor care au lucrat ca sclavi pentru ei ...
„Am inchis anul 2013 cu un profit net de 51.000 lei, iar anul 2014 cu un profit net de 906.000 lei, in conditiile in care investim mult in masini. Totul este, insa, planificat si suntem foarte cumpatati. Rata profitului se ridica la 3,5%.“
... este o mare minciuna ca NU au investit absolut nimic in masini, au niste masini de tot rahatul (scuzati-mi expresia), adevarate rable !! Iar cei de la care primiti comenzile or sa-si bata joc de voi fiind angajati noi o sa primiti cele mai nashpa comenzi. NU REZISTI O LUNA LA PRACTICOM! NU RECOMAND ACEASTA FIRMA DELOC! O MARE BATAIE DE JOC la Practicom!

eMAG.ro
Treaba cu garanțiile refuzate la eMAG inca e pe val. NU va recomand eMAG! Mai bine Cel.ro, sunt parca putin mai seriosi.
Am achizitionat si schimbat produse la ambele firme iar la eMAG a fost un dezastru total nu doresc sa-mi amintesc cati nervi mi-am facut, cata benzina am consumat aiurea si cat m-am plimbat prin oras de la reprezentante la service-uri si tot asa.


[IMPORTANT!] Mare atentie la aceste firme si evitati in general urmatoarele zone care atrag tepe sigure, hoti, rromi, borfasi, drogati si tot felul de pungasi din mai toate domeniile de activitate:
 - Piata Sudului (Big Berceni)
 - Constantin Brancoveanu
 - Tineretului
 - Sos. Oltenitei
 - Popesti-Leordeni
 - Ferentari



Am sa revin cu informatii si despre alte firme, si din alte domenii...


« Ultima Modificare: Ianuarie 06, 2017, 09:02:36 p.m. de adminrec »
Re: [Firme nerecomandate] Cateva din cele mai proaste firme din Romania
« Răspuns #1 : Ianuarie 28, 2017, 04:03:51 a.m. »
Intradevar ai mare dreptate cu PRACTICOM, sa nu va treaca prin cap sa va angajati pentru ca o sa regretati. Au niste conditii de tot rahatul, masini si camioane vechi obosite. Cei din conducere or sa-si bata joc de voi, lipsa de respect fiindca nu au nici cei 7 ani de acasa. Niste hoti asta sunt pentru ca daca lucrezi ore in plus, or sa gaseasca modalitati si motive sa-ti scada din bani si din orele lucrate.
Nu recomand firma Practicom!


Nu recomand EUROINVEST GRUP IMOB SRL din strada LALOSU nr. -1, bl. 3B, et. 3, ap. 13, sector 4, Bucuresti. Daca stau bine sa ma gandesc va recomand sa evitati majoritatea agentiilor imobiliare din Berceni, sector 4.
Cat despre aceasta firma de imobiliare care functioneaza pe raza sectorului 4, sa NU lucrati sau sa colaborati cu ei.
Eu am colaborat la o tranzactie si am iesit in pierdere. Este un hot care arde si prosteste pe toata lumea, si agentii lui si pontagii si toti care lucreaza cu el.
A vandut pe Sos. Oltenitei, pe Brancoveanu si in Aparatorii Patriei apartamentele oamenilor sub pret si mare atentie deoarece a distrus pretul pe intreaga zona, au scazut preturile la apartamentele din Berceni, Dimitrie Leonida si Oltenitei cu pana la 7000 euro. Acum nimeni nu mai vinde in Berceni apartament cu 3 camere cu mai mult de 55000 euro datorita agentilor care au pacalit si au tras numai tzepe. Si-au mutat in acele apartamente toti prietenii lor si au facut din zona Berceni - Popesti Leordeni o zona de tot rahatul.

Sa-ti cumperi un apartament de 3 camere mic de 65 m2 (o cutie de chibrituri de pe vremea lui Ceausescu) cu 55000 euro este cea mai mare prostie. Platesti pentru aceasta cutie de chibrituri un pret care nu merita, nu recomand pentru o familie de 4 persoane, NU gasesti apartamente decomandate ci doar apartamente semi-decomandate. Platesti pentru un apartament care nu este al tau, este al statului, al blocului, este ca si cum ai locui in chirie doar ca mai faci si un credit la banca ca sa mai platesti si 55000 euro gen avans. Intretinerea este scumpa, aproape cat chiria la un apartament cu 2 camere. Si nu glumesc :)

Cat despre zona Berceni nu am cuvinte, am locuit si eu acolo si am fugit cat am putut de repede, este o zona nenorocita plina cu tigani, manelisti, fosti puscariasi, drogati sunt majoritatea din ei, iti sparg masina, iti inteapa cauciucurile, iti pun muzica la maxim de dimineata pana seara, o sa gasesti covor de seminte in fata scarii, iar vara este dezastru pt. ca or sa iasa afara toata ziua cu muzica, seminte, se aduna pana dupa-amiaza vreo 20 in fata blocului si nu vei mai avea liniste pana nu te muti.

Zona cu parcul natural Vacaresti (defapt este o mare groapa de gunoi si fiare aruncate, o mizerie, un focar de infectie si foarte mult praf unde locuiesc tiganii in corturi), o sa ai invazie de gandaci, aceasta invazie de gandaci este in tot cartierul 4 Berceni, nimeni nu stropeste cu nimic.

La Mall Sun Plaza e plin de manelisti, figuranti si tarani pocniti. Un mall scump si 70% gol, chirii foarte scumpe, proprietari tigani din Piata Sudului.

Ai metroul exact la Piata Sudului (prost amplasat) unde e plin de tigani si tarani din Popesti Leordeni (invazie, atentie! Foarte mare aglomeratie, se fura la inghesuiala ca in '90).
Se lucreaza mereu in zona la pasaj de peste 5 ani de zile, se intrerupe curentul la doua zile pe toata zona. Pica curentul cand nu te astepti. Administratorii de bloc iti baga in plus penalizari fara sa-ti dai seama, intretinerea este foarte mare la 3 camere si la 4 camere.
Locuri de parcare nu gasesti, cu japca, cand te intorci de la servici nu gasesti loc de parcare, ziua in special Luni se ridica masini, te blocheaza toate ciorile cand nu te astepti in ziua mare, iar daca te gandesti sa comentezi ceva ti-o iei 99.9%.

Apartamentele de 3 camere sunt mici cu o suprafata de max. 65 m2, facute de pe vremea lui Nicolae Ceausescu, le-a construit pentru muncitorii care veneau de la tara. (Toti peretii sunt din BCA, strambi din constructie, iarna ai mucegai si igrasie, te va costa mult sa investeti in placi de rigips s izolatie), blocuri vechi si strambe construite cu fosti puscariasi si vandute de ICRAL inainte de revolutie in 1989.

Parcul Orășelul Copiilor este in paragina acum, dupa ce l-au dat jos pe Piedone care l-a facut si a investit bani in el (care banuiesc ca a investit din amenzi si din ridicarea autoturismelor, din chirii la firme si tot de la oameni si nu de la el din buzunar sau de la restaurante).

Gradinitele si scolile sunt de tot rahatul, profesori batrani si abia isi mai trag suflarea la ore, liceele sunt varza pline cu copii de la tara, din Popesti-Leordeni si tigani, caministi. Liceul industrial Dacia este praf. Liceul de Metrologie este praf. Mai bine mergi la alte licee prin centru pe undeva altfel iti ratezi viata daca stai in Berceni.

In Berceni esti tratat cu lispa de respect la toate agentiile, la financiar, la impozite, la banca chiar (orice sucursala si orice banca ING, Raiffeisen, BCR si mai ales BRD, cei de la BRD sunt cele mai mari jigodii).

Cel mai prost cartier Berceni, ca zona de la Piata Sudului si pana in Popesti Leordeni!

Nu recomand Berceni, pe nimeni si nimic din cartierul Berceni.

Si chiar daca ai stat mult timp in Berceni tot nu te poti obisnui cu acest cartier. Este infect! Fugi de cartierul Berceni acum cat mai poti. Toti prietenii mei au plecat sau au fugit. Iar in final am scapat si eu de Berceni!




-




« Ultima Modificare: Ianuarie 28, 2017, 04:20:02 a.m. de Radu V. »

ThomasDone

Re: [Firme nerecomandate] Cateva din cele mai proaste firme din Romania
« Răspuns #2 : Februarie 19, 2017, 10:47:22 p.m. »
 -
Re: [Firme nerecomandate] Cateva din cele mai proaste firme din Romania
« Răspuns #3 : Martie 30, 2017, 01:03:39 a.m. »
M-am saturat de acest cartier Berceni. Cel mai prost cartier posibil, nu ca in restul ar fi mai bine dar Berceni este plin de rromi, cocalari si agentii imobiliare care vor doar sa-ti fure banii si sa faca bani multi din comisioane uriase.
BERCENI si POPESTI-LEORDENI sunt cele mai depravate zone pline de manelisti si romi (tigani cu mustata)
Este la fel peste tot in Bucuresti dar in Berceni e jale mare.
M-am mutat din cartierul acela pentru ca este infect.
Parcul acela natural (Groapa Vacaresti) este infecta.

E plin de gandaci in Berceni, sectorul 4 din Bucuresti. Tigani negri cu mustata si vile de 300k euro, cu masini de lux in care asculta manele si au gandaci urat mirositori de pe groapa Vacaresti :)
In Popesti-Leordeni este mai rau, toti "popestenii" vin pe Sos. Oltenitei spre mall Sun Plaza si blocheaza circulatia fiindca sunt prea multi. Din Popesti-Leordeni vin toti tiganii cu mustata si cu, case de peste 300k euro au care au firme din diverse domenii de activitate si locuiesc in POPESTI si in Berceni, (zona Pta. Sudului pana la Eroii Revolutiei si zona Tineretului sunt infecte).

In concluzie Bucurestiul de alta data este plin de tigani negri care asculta manele, au firme, bani si vile de lux iar din cauza asta fug strainii si suntem toti catalogati la fel .. din cauza lor.
 





Banner web publicitar doar cu 5.00 EUR lunar! Banner web publicitar doar cu 5.00 EUR lunar! Banner web publicitar doar cu 5.00 EUR lunar!